Statystyki drużyny

Aktualności

Kombinerki mistrzem!!!

• autor: Brunatny_94, 2014-03-05 07:51

Rozgrywki II edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej Champions League dobiegły końca. W minioną sobotę podczas ostatniej, XIII kolejki padły decydujące rozstrzygnięcia. Tak się złożyło, że żadna drużyna nie była pewna miejsca w tabeli i każdy sobotni mecz był istotny z punktu widzenia jej końcowego układu.
Jako pierwsi zagrali koledzy z MiToTiTo i Młodych Wilków. Mecz miał stawkę VIII miejsca. Mimo prowadzenia 4:1 MiToTiTo zaprzepaściło wygraną i podzieliło się punktami z Wilkami (4:4). W związku z tym zespół Młodych Wilków zajął VIII miejsce w rozgrywkach, a MiToTiTo zakończyło ligę na pozycji X.
Kolejne spotkanie to derby Gminy Kluki.  Sokół Kaszewice okazał się lepszy od Szerundola Podwódki (4:3) i mimo długiego przebywania na końcu tabeli ostatecznie zajął miejsce IX . Szerundol tą edycję ligi zakończył  na XI pozycji.
Zaskoczeni pokonując Kontratakujące Limonki 15:10 wyprzedzili w tabeli Pizzerię Damiano Rusiec, której przed tą ostatnią kolejką dopisano 3 punkty walkowerem za mecz z ASP. Zespół Zaskoczonych zakończył rozgrywki na VI miejscu, Pizzeria uplasowała się na pozycji VII, a Limonki z sześcioma punktami zajęły miejsce XII.
Po dużych męczarniach obrońca tytułu Nu Pagadi pokonał FC Spartę 7:6 i dzięki temu drużyna ta zajęła  miejsce tuż za podium. Przegrana Sparty pozostawiła ten zespół na XIII pozycji w tabeli.
W meczu o III miejsce w lidze zagrały zespoły Samorządowców i Kosyniera Maliniec. Początek spotkania zdecydowanie należał do graczy z Ruśca. Po czterech minutach prowadzili już 3:0, a do przerwy 7:2. W drugiej części gry Samorządowcy powoli odrabiali straty. Niestety dla nich, po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 11:8 dla Kosyniera. III miejsce tej drużyny jest chyba największą lecz zasłużoną niespodzianką ligi. Samorządowcy przegrywając III miejsce ostatecznie zakończyli rozgrywki na miejscu V.

Punktualnie o 20:00 rozpoczął się mecz, który miał odpowiedzieć na krótkie pytanie: „Kto zostanie mistrzem?”. Naprzeciw siebie stanęli gracze BUD-MARu, którzy na czele tabeli pozostawali od III kolejki i Pędzących Kombinerek, którym do lidera brakowało dwóch punktów.
Mecz od początku był bardzo efektownym widowiskiem godnym finału Champions League. Mnóstwo ciekawych akcji, strzałów, parad bramkarzy i elementów taktycznych. Do przerwy było remisowo 1:1, a tuż po niej BUD-MAR znacznie przybliżył się do mistrzostwa obejmując prowadzenie 3:1.  Jednak zdeterminowany zespół Kombinerek zdołał odrobić straty. Na 4 minuty przed końcem był remis 4:4, a chwilę później Kombinerki obejmują prowadzenie 5:4, którego  nie oddają już do końca tego spotkania i tym samym oba zespoły zamieniają się miejscami w tabeli. Pędzące Kombinerki Mistrzem II edycji Champions League!

Podczas oficjalnego zakończenia ligi wręczono wszystkim drużynom puchary i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali pamiątkowe medale. Za swój wkład (pomoc) przy obsłudze ligi pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe otrzymali chłopcy: Adrian Koch, Kostek Wilk i Wiktor Hofman.
Oczywiście pamiątkowymi statuetkami nagrodzono najlepszych zawodników rozgrywek. Najlepszym bramkarzem wybrano Zbigniewa Mielczarka z BUD-MARu. Najlepszym zawodnikiem został Radosław Pęciak z Pędzących Kombinerek, a tytuł króla strzelców (38 goli) zdobyła dość niespodziewanie gwiazda drużyny Zaskoczonych – Mariusz Marian Soboń!